سلام به وبلاگ افغان کامپیوتر خوش آمدید.... شما در وبلاگ افغان کامپیوتر با مقالات و آموزش های مفیدی که حتما یک کاربر کامپیوتر نیاز دارد آشنا می شوید و من سعی دارم دانش اندک خود درباره کامپیوتر را با تمام دوستان و هموطنانم تقسیم کنم ...... اگر کمی و کاستی در وبلاگ می بینید به من اطلاع دهید تا در صورت توان رفع کنم ...... پیشنهادات و انتقادات شما سازنده وبلاگ است...علی اکبر عطائی
اخبار افغان کامپیوتر

آخرین مصاحبه آنجلینا جولی در افغان ESL
فایل صوتی برای تقویت listening

میلاد منجی عالم بشریت، حضرت امام زمان (عج) مبارک باد
میلاد بر تمامی دوستان آن حضرت مبارک باد

دعوت به مشاعره در تالار افغان تاک، برای دوست داران شعر و شاعری
نگار خانوم شما رو به مشاعره دعوت کرده، از دست ندید


1386/05/15
آموزش تغییر آدرس وبلاگ به tk

سلام دوستان عزیز

به درخواست یکی از دوستان آموزش نحوه ساخت پسوند tk برای وبلاگ را برای این مطلب انتخاب کردم.
از آنجایی که طراحی سایت www.dot.tk تغییر کرده، روش کار و ثبت نام هم تغییر کرده است که در این مطلب به آن می پردازیم:

ابتدا درباره پسوند tk توضیح مختصری عرض کنم. سایت dot.tk سرویسی رایگان برای کوتاه کردن آدرس اینترنتی صفحات وب می باشد که شما با یک ثبت نام ساده، این امکان را برای خوانندگان آن صفحه ایجاد می کنید که با نامی که شما برای صفحه خود و پسوند tk ثبت می کنید وارد سایت شما شوند.

برای مثال تالار گفتگوی افغان تاک با آدرس www.afghantalk.parsbb.com قابل دسترس می باشد ولی بعد از ثبت آن در سایت www.dot.tk با نام www.afghantalk.tk شما می توانید با هر دو آدرس وارد سایت شوید. همانطور که می بینید آدرس سایت کوتاه تر و به خاطر سپردن آن آسان تر می باشد.

در کنار این نکته مثبت نکات منفی زیادی وجود دارند از جمله اینکه بعضی اوقات این سایت به درستی کار نمی کند یا اینکه در بعضی از ISP ها در ایران این سیستم فیلتر شده است و مدت زمان بیشتری طول می کشد که سایت شما باز شود.

حالا برویم سراغ روش ثبت وبلاگ با پسوند tk

1- در قدم اول شما باید به سایت www.dot.tk بروید و در صفحه اول آدرس وبلاگ خود را بصورت کامل تایپ کنید. با زدن دکمه Next به مرحله بعد بروید.

افغان کامپیوتر

2- در صفحه بعدی، در قسمت 1 که در شکل مشخص شده آدرس جدید وبلاگ را وارد کنید و در قسمت 2 عددی که در شکل می بینید را وارد کنید. در قسمت پایین صفحه که شماره 3 می باشد هم مطابق شکل گزینه Register as a free domain را انتخاب کنید و با زدن دکمه Next به مرحله بعدی بروید.

افغان کامپیوتر

3- در مرحله بعد مطابق شکل گزینه Free domain را انتخاب کرده و Next بزنید

افغان کامپیوتر

4- در این مرحله که مرحله اول از ثبت نام در سایت می باشد، آدرس کامل وبلاگ را در قسمت بالا (قسمت 1) ، ایمیل خود را در قسمت 2 و حروف داخل عکس را در قسمت سوم وارد کنید. با زدن دکمه Next به مرحله بعد وارد شوید.

افغان کامپیوتر

5- در قسمت بعدی، در قسمت 1، user name و در دو فیلد خالی پایین پسورد را وارد می کنیم تا اکانت ما در dot.tk ساخته شود.

افغان کامپیوتر

با زدن دکمه Next ثبت نام اولیه تمام شده و بعد از چند لحظه ای نامه ای به ایمیل شما فرستاده شده که حاوی کد و لینک فعال سازی می باشد. روی لینک فعال سازی کلیک کرده و بعد از اینکه از شما کد فعال سازی خواسته شد، آنرا که در ایمیل برای شما فرستاده شده را وارد کنید.

اکانت شما با موفقیت ساخته شده و پسوند وبلاگ شما به tk تغییر یافته است.

----------------------------------

- در تالار گفتگوی افغان تاک عضو شوید و با کمک خود و دوستان دیگر سایتی خوب و فعال بسازید.
- برای تبادل لینک در قسمت لینکستان لینک خود را اضافه کرده به بنده خبر بدهید تا لینک شما را اضافه کنم
- در خبرنامه وبلاگ عضو شوید تا از آخرین آپدیت ها و اخبار وبلاگ با خبر شوید.
- سوالات خود را حتما یا به ایمیل بنده بفرستید یا اینکه در قسمت نظرات به همراه ایمیل خود بنویسید. در غیر اینصورت سوالات بدون جواب خواهند ماند.

لینک این مطلب 02:46 ب.ظ| | نویسنده: A.A.A

  | نظرات [11]