سلام به وبلاگ افغان کامپیوتر خوش آمدید.... شما در وبلاگ افغان کامپیوتر با مقالات و آموزش های مفیدی که حتما یک کاربر کامپیوتر نیاز دارد آشنا می شوید و من سعی دارم دانش اندک خود درباره کامپیوتر را با تمام دوستان و هموطنانم تقسیم کنم ...... اگر کمی و کاستی در وبلاگ می بینید به من اطلاع دهید تا در صورت توان رفع کنم ...... پیشنهادات و انتقادات شما سازنده وبلاگ است...علی اکبر عطائی
اخبار افغان کامپیوتر

آخرین مصاحبه آنجلینا جولی در افغان ESL
فایل صوتی برای تقویت listening

میلاد منجی عالم بشریت، حضرت امام زمان (عج) مبارک باد
میلاد بر تمامی دوستان آن حضرت مبارک باد

دعوت به مشاعره در تالار افغان تاک، برای دوست داران شعر و شاعری
نگار خانوم شما رو به مشاعره دعوت کرده، از دست ندید


1385/09/01
نخستین مادبرد پشتیبان از پلاتفرم AMD 4x4 توسط ASUS

ASUS L1N64-SLI  مجهز به دو چیپست nForce 680a MCPs ، و دو سوکت 1207 پین  است.پردازشگرها(cpu) بوسیله چهار شکاف حافظه پشتیبانی میشوند. وجود دو چیپست  nForce 680a MCPs در این مادربورد نشان دهنده وجود 12 پورت SATA 3.0 Gbps و همچنین یک پورت pata برای اتصالات حافظه است.به طور اضافه یک پورت sata  نیز درمحل ورددی و خروجی مادربورد در نظر گرفته شده است.

   این مادربورد از تکنولوژی PCI Exress بهره میبرد، و قابلیت پشتیبانی از 4 شکاف PCI Express x16 (پشتیبانی کردن از 4 کارت گرافیک همزمان)را برای پردازشهای سنگین گرافیکی و فیزیکی داراست.به جهت محدودیت فضا ، L1N64-SLI WS تنها یک شکاف PCI و PCIe x1 را دارد.

 شبکه بندی ASUS L1N64-SLI WS شامل دو پورت Gigabit Ethernet میشود. پورت onboard  Gigabit Ethernet از تکنولوژی NVIDIA’s FirstPacket، DualNet، Teaming and TCP/IP offload  بهره میبرد.صوت(Audio) به یک رمز گذار (codec) صوتی با خروجی coaxial S/PDIF و optical مجهز شده است.هنوز مشخص نشده است که asus  این مادربورد را به چه رمزگذاری مجهز کرده است.

به هر حال این رمز گذار میتواند  Realtek یا دستگا های آنالوگ (Analog Devices) باشد. این مادربورد هنوز از پورتهای PS/2 و  همینطور پورت های موازی (parallel) استفاده میکند.

  انجام چندین پردازش همزمان از قبیل بازی کردن ، نمایش فیلم ، رندر کردن و ..از قابلیت های این مادربورد است.

 به جهت طراحی پیچیده پلاتفورم AMD’s 4x4 مادربورد ASUS L1N64-SLI WS از یک form factor (اندازه فیزیکی)  eATX استفاده میکندکه مناسب کیس های کوچکتر نیست .

 از انجائی که دو پردازشگر به اندکی توان بیشتر نیازمند است، asus  این مادربورد را به یک EPS12v هشت  پین و رابط قدرتمند Molex مجهز کرده است.توزیع کنندگان در آمریکا مدعی شدند که قیمت پیشنهادی از طرف شرکت سازنده برای این مادربورد 480 دلار بدون احتساب هزینه بسته بندی است. انتظار میرود این محصول در آخر این ماه ،  به همراه سه پردازشگر Athlon FX (FX-70، FX-72 FX-74.) وارد بازار شود.هنوز مشخص نشده است که ASUS L1N64-SLI WS با پردازشگرهای AMD Stars. که در آینده ای نزدیک عرضه میشود، سازگاری داشته باشد.

منبع: www.sakhtafzar.com

لینک این مطلب 11:02 ق.ظ| | نویسنده: A.A.A

  | نظرات [7]