سلام به وبلاگ افغان کامپیوتر خوش آمدید.... شما در وبلاگ افغان کامپیوتر با مقالات و آموزش های مفیدی که حتما یک کاربر کامپیوتر نیاز دارد آشنا می شوید و من سعی دارم دانش اندک خود درباره کامپیوتر را با تمام دوستان و هموطنانم تقسیم کنم ...... اگر کمی و کاستی در وبلاگ می بینید به من اطلاع دهید تا در صورت توان رفع کنم ...... پیشنهادات و انتقادات شما سازنده وبلاگ است...علی اکبر عطائی
اخبار افغان کامپیوتر

آخرین مصاحبه آنجلینا جولی در افغان ESL
فایل صوتی برای تقویت listening

میلاد منجی عالم بشریت، حضرت امام زمان (عج) مبارک باد
میلاد بر تمامی دوستان آن حضرت مبارک باد

دعوت به مشاعره در تالار افغان تاک، برای دوست داران شعر و شاعری
نگار خانوم شما رو به مشاعره دعوت کرده، از دست ندید


1385/04/07
PS3 ماه نوامبر عرضه می شود!
سلام به تمامی دوستان

گروه کارشناسان شرکت الکترونیکی سونی اعلام کردند که کنسول بازی PlayStation 3 که کاربران مدتهاست انتظار آن را می کشند به علت بروز برخی مشکلات فنی تا ماه نوامبر عرضه نمی شود. سونی این کنسول بازی را طوری طراحی کرده که می تواند از دیسک های نوری جدید این شرکت موسوم به Blu-ray استفاده کند و به علت بروز برخی مشکلات فنی در قسمت پخش این لوح های فشرده، PS3 تا چندین ماه دیگر وارد بازار نخواهد شد.

کن کوتاراگی مدیر بخش تولید بازی های رایانه ای سونی گفت: مسئولین این شرکت در تلاش هستند قراردادهای خود را با دیگر بخش های سونی برای استفاده از Blu-ray و رعایت قانونی کپی رایت را در آن به اتمام برسانند.

در حالی که PlayStation 2 فروشی چشمگیر را در سراسر بازارهای جهانی به خود اختصاص داده بود، مسئولین سونی تصمیم گرفته بودند با عرضه PS3 در بهار سال جاری میلادی بار دیگر سلطه خود را بر بازار بازی های رایانه ای نشان دهند.

پس از انتشار اخباری مبنی بر تاخیر سونی برای عرضه PS3 در رسانه های محلی ژاپن، یکی از مسئولین این شرکت در کنفرانس خبری گفت که PlayStation 3 ماه نوامبر به بازار می آید.
به دنبال انتشار این خبر، ارزش هر سهام سونی در بازارهای توکیو با 1/8 درصد کاهش به 5470 ین (46/56 دلار) رسید.

PS3 یکی از سه کنسول بازی های جدید است که گفته می شود سرعت و گرافیک در آن به گونه ای چشمگیر افزایش یافته است.